KONTAKT
Kosmonautika, letadla a helikoptéry

Spektrum produktů

 

Maximální spolehlivost také za extrémních podmínek

Naše systémy valivých ložisek s integrovanými díly přispívají k vývoji, konstrukci, výrobě a provozu ještě výkonnějších, bezpečnějších a spolehlivějších letadel a vesmírných lodí a to za nižší celkové náklady na systém. Tyto systémy jsou schopny odolávat také mimořádně nízkým nebo vysokým teplotám, stavu beztíže a vysokým silám při zrychlení.

Odolnost proti horku a chladu

Extrémní teploty ve spektru od -250 °C do +500 °C vyžadují materiály extrémně odolné proti horku a chladu – například prokalené oceli valivých ložisek, kalené během použití, odolné proti vysokým teplotám nebo odolné proti korozi, nitridované oceli, slitiny na bázi kobaltu a niklu až po vysoce výkonnou keramiku.

Odolnost proti korozi

Koroze je jedním z hlavních důvodů vad ve valivých ložiscích pohonů a hnacích mechanismů letadel a u vrtulníků. Proto při výrobě našich valivých ložisek používáme také materiály vysoce odolné proti korozi, jejichž použití přispívá rozhodující měrou k prodloužení životnosti a spolehlivosti dílů.

Integrace součástí a snížení hmotnosti

Hlavní deviza při konstrukci součástí v oblasti letectví a kosmonautiky je dnes méně součástí a kompaktnější konstrukce. Proto vyvíjíme funkčně integrované montážní jednotky a systémy ložisek s optimalizovanou hmotností pro nejvyšší požadavky. Jejich přednosti jsou: redukce nákladů, zvýšení výkonu, vyšší spolehlivost a zjednodušená montáž.

Oblasti použití našich produktů

  • u pohonů letadel jako uložení hlavních hřídelů a převodů a také přesných komponent,
  • u vrtulníků jako ložiska sloupů rotorů, ložiska převodů a, ložiska bubnu a ložiska listů rotoru,
  • v kosmonautice ložiska turbočerpadel, ložiska mechanismů kosmických letů,
  • zvláštní použití (například nukleární technika, lékařská technika, vysoce výkonná turbodmychadla atd.)
 
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat