APLIKAČNÍ TECHNIKA
 
Publikace
 

Katalog | 2008-08
Super přesná ložiska

 
Použití

Ložiska hlavních vřeten

 

Ložiska X-life ultra

Ložiska X-life ultra jsou hybridní ložiska vřeten z kroužky z vysoce výkonné oceli Cronidur 30, která byla vyvinuta speciálně pro kritické aplikace v letectví a kosmonautice. Tato ložiska mají výrazně prodlouženou životnost a jsou absolutně odolná proti korozi. Na trhu jsou známá jako X.. Celosvětově ložiska s vynikající nosnosti a maximálními dosažitelnými počty otáček. Mnohonásobně prodlužují dobu životnosti a zcela mimořádnou měrou zvyšují hospodárnost nástrojařských strojů.

 
 

Řešení plovoucích ložisek

Společnost FAG nabízí celosvětově nejvíce profilované spektrum produktů k řešení funkcí plovoucích ložisek u vřeten nástrojařských strojů. Dosahuje od jednořadých a dvouřadých vysoce přesných cylindrických válečkových ložisek přes ložiska s plovoucím posunutím Floating Displacement až po kompaktní jednotky připravené k přímé montáži.

Rychle se otáčející ložiska Floating Displacement mají vnější kroužek s radiálním kuličkovým ložiskem, keramické kuličky a vnitřní kroužek s cylindrickým válečkovým ložiskem z oceli Cronidur 30. Jsou k dostání volitelně jako otevřené, utěsněné nebo DLR verze s kuželovým nebo válcovým vrtáním. Jednotky plovoucích ložisek specifické pro jednotlivé aplikace jsou k dispozici rovněž ve všech variantách.

 
 

Utěsněná ložiska vřeten

Ložiska FAG B..2RSD a XCS, HCS a HSS jsou bezdotykově utěsněná a jsou promazána na celou dobu životnosti.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat