Použití

Počítačová tomografie

Z toho má prospěch především pacient: CT skenery jsou díky integrovaným mechatronickým systémům ložisek FAG výrazně přesnější a jejich chod je tišší, zkracují se doby vyšetření.
 
Přenos technologií v metrovém rozsahu: Moderní ložiska s tenkými kroužky a keramickými kuličkami vyvinutá pro vrtulníky – nyní ve službách lékařství
 
 

Inovace: mechatronické systémy ložisek pro počítačové tomografy

Ze spolupráce se známými výrobci počítačových tomografů vzniklo řešení na světové úrovni: integrovaný mechatronický systém ložisek skládající se z hybridních ložisek s tenkými kroužky, s přesným a tichým chodem, s přímým pohonem a vysoce přesnými díly.

Samotné ložisko je výsledkem pokročilého vývoje letecké techniky FAG a díky tomu má všechny vlastnosti, které mají v CT skenerech nejvyšší prioritu:
Stoprocentní funkční bezpečnost při nejvyšší přesnosti oběhu a nízké hlučnosti. S našimi systémy ložisek lze bez problémů realizovat trend ke stále se zvyšujícímu počtu otáček v počítačových tomografech. Počty otáček přesahující 300 min-1 již byly demonstrovány.

Řešení FAG nabízí výrobcům CT další přednosti z hlediska času a nákladů: Kompletně přemontovaný a otestovaný systém ložisek a pohonu lze přímo instalovat bez dalších nároků na montáž nebo zkoušky.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat