Použití

Přímé pohony

Víceosý polohovací systém pro analytickou techniku
 
Polohovací systém Open Frame
 
Jednotky pohonů pro počítačové tomografy s integrovaným mechatronickým systémem ložisek FAG
 
 

Pohon a uložení z jediného zdroje: S přímými pohony IDAM k systémovým řešením

Přímé pohony IDAM pro lineární a rotační pohyby se v lékařské technice doporučují zvláště tam, kde je požadována maximální přesnost a dynamika a současně dlouhá životnost. Počínaje motory nemocničních lehátek přes kolimátory při léčbě tumorů až po hnací jednotky počítačové tomografie bez převodových ústrojí.

Víceosé manipulátory pro rentgenová vyšetření se již úspěšně používají a lineární systémy IDAM umožňují v lékařských analytických stanicích polohování vzorků v toleranci jednotek μm. Na nejmenším prostoru vyvíjejí pohony, které téměř nepodléhají opotřebení, zcela mimořádnou hustotu výkonu.

Mezi klady patří:

  • vysoká variabilita počtu otáček a rychlostí
  • velmi dobrá dynamika a tuhost
  • vysoké koncové rychlosti
  • vysoké zrychlení a zpomalení
  • maximální přesnost polohování a opakování

K použití v lékařské technice jsou mimořádně vhodné rotační pohony typu HSR. S nízkoohmickým vinutím a malým počtem pólů dosahuje tento motor relativních rychlostí 50 m/s, a proto je vhodný pro vysokorychlostní aplikace. Bývá konstruován specificky pro zákazníky a aplikace a totéž platí i o pohonu HSRV, pro který jsou díky speciálním vinutí charakteristické mimořádně nízké vibrace; systém se používá u počítačových tomografů.

Oba motory jsou vhodné jako pohony rychle se otáčejících vřeten nebo jiných otočných jednotek, u kterých je současně třeba velký točivý moment.

Na cestě k novým systémovým řešením s orientací na úspěch

Technika přímých pohonů fascinuje nejen svou přesností a dynamikou, ale také pestrostí možných použití. S přímými pohony IDAM Jsme schopni dodat zákazníkům vyladěné kompletní systémy. Zákazníci tak získávají pohon a uložení z jediného zdroje. Využijte těchto nových možnosti výkonu a konstrukčního uspořádání ve svých lékařských přístrojích!

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat