Servis

Výpočty & zkoušky

Dimenzování ložisek pomocí programu BEARINX®: provozní bezpečnost díky modelování všech okolních podmínek
 
 
Zkušební prostor ke sledování hlučnosti v centrálním výzkumném středisku společnosti Schaeffler Gruppe Industrie
 
 

Konstrukce

Naší silnou stránkou jsou zákaznické specifické komponenty a systémová řešení s využitím produktů INA, FAG, Barden a IDAM. Díky včasné spolupráci se zákazníkem můžeme využívat vysoce moderní nástroje CAE, které jsme zčásti vyvinuli vlastními silami, s jejich plným rozsahem funkcí a výkonu.

Výpočet a výběr ložiska

S programem BEARINX® jsme si zajistili jeden ze špičkových programů k výpočtu valivých ložisek. Tím je možná podrobná analýza všech ložisek INA/FAG počínaje jednotlivými komponentami až po komplexní systémy hřídelů. Vnitřní namáhání se vypočítává až po jednotlivý kontakt valivého tělesa a lze ho zobrazit tabulkově nebo graficky. Z namáhání jednotlivých kontaktních míst zjišťuje program BEARINX® výpočetní životnost uložení.

Simulace

Ve fázi konstrukce a modelování pracujeme vysoce moderními metodami – například s dynamickou simulací a analýzou FEM.

Pokus

Nový produkt se dostává do zkušebního provozu až po výpočetní optimalizaci. Na přání podrobíme zákaznické vzorky a prototypy v našem výzkumném a vývojovém středisku testům všech funkcí a ve všech situacích – počínaje chováním při opotřebení až po spektrum hluku. V návaznosti na přísné testování blízké podmínkám v praxi pak padne startovní výstřel sériové výroby.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat