Publikace
 

Datový list | 2010-07
Products in continuous casting plant

 
 

Datový list | 2010-12
Products for ladle turrets in continuous casting plant

 
 

Datový list | 2010-07
Products for Strand Guide Rolls in Continuous Casting Plant

 
KONTAKT
Výroba oceli

Zařízení na plynulé odlévání

Otočný stojan pánví

Důležitou součástí zařízení pro plynulé odlévání je otočný stojan pánví. Slouží jako držák licích pánví (hmotnost až 300 t). Pomocí otočného stojanu pánví se licí pánve střídavě otáčejí do polohy při lití respektive při nakládání. Tato funkce zaručuje plynulý provoz zařízení k plynulému lití. Zatímco se jedna pánev vylévá, druhá strana se nahradí plnou pánví.

Ložiska v otočném stojanu pánví dosahují i přes velké síly a vysoké momenty délky životnosti více než 10 let.

Používají se cylindrická válcová ložiska a axiální naklápěcí ložiska s průměry více než 1000 mm a kloubová ložiska Elges.

 
 

Valivé vedení

V zařízeních pro plynulé lití se předlitek podpírá válci a ze svislé polohy se vede do vodorovné. Aby se omezil průhyb, jsou válce v celé své délce několikrát podepřeny valivými ložisky.

Tato ložiska jsou vystavena vysokému zatížení při malém počtu otáček, odstřikující vodě a vysokým teplotám.

K uložení válců se používají naklápěcí a cylindrická válcová ložiska v otevřeném, neděleném nebo děleném provedení a v horních segmentech se používají jehlová ložiska.

Ložiska zařízení pro plynulé lití mají podle místa použití a údržby životnost jeden rok až několik let. Rozhodující faktory ovlivňující životnost jsou druh a kvalita utěsnění.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat