Hnací převodová ústrojí s kuželovými koly

Konstrukční řešení

 

K uložení ve vedení hlavního hřídele byla zvolena radiální kuličková ložiska 6010 (1). Tato ložiska zachycují nejen radiální síly, ale také axiální síly. Ve vedlejším vedení je prostor omezenější. Proto se v těchto místech montují radiálně axiální kuličková ložiska 7205 BE (2) k zachycení radiálních a axiálních sil.
Radiálně axiální kuličkové ložisko s kosoúhlým stykem mají úhel tlaku 40° (doplňkový identifikační znak B) a zesílenou řadu kuliček (doplňkový identifikační znak E).

Potřebné vůle se dosahuje ustavením radiálních a radiálně axiálních kuličkových ložisek.
Radiální a radiálně axiální kuličková ložiska se mažou olejovou náplní převodovky. Toto mazání olejovou lázní stačí, dokud vedlejší vedení směřuje do strany nebo dolů. Těsnění ve skříni chrání ložiska a kuželová kola před nečistotami zvenčí a udržují olej v převodovce.

Pokud vedlejší vedení směřuje nahoru, vzniká nebezpečí, že radiálně axiální kuličkové ložisko nebude dostatečně promazáváno olejem. Pro tyto případy se používá radiálně axiální kuličkové ložisko 7205 BE 2RS. Tato ložiska mají oboustranně kluzná těsnění a jsou promazávána ve výrobě.

Použité produkty INA/FAG

  • (1) Radiální kuličkové ložisko 6010
  • (2) Radiálně axiální kuličkové ložisko 7205 BE
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat