Průmysl

Technologie pohonů

Stavba převodovek

Standard technických výrobků se díky inovacím neustále zvyšuje. Cykly produktů se stále výrazně zkracují a s rostoucí tendencí se zvětšují skoky technologie. Tento vývoj platí také pro stavbu převodovek.

Stále přesnější výpočtové metody, neustále stoupající výkony počítačů a zlepšené know-how technologie – např. v technice materiálů, pevnosti a tribologie – zmobilizovaly výkonnostní rezervy: měrná hmotnost převodovky se během posledních 20 let snížila asi o 80 %.

Valivá ložiska výraznou měrou přispěla k tomuto vývoji. Díky účelovému výzkumu a vývoji, stálému zvyšování kvality a intenzivní výměně zkušeností s výrobci převodovek a aplikačním průmyslem jsme neustále zvyšovali funkčnost a provozní bezpečnost našich ložisek a současně snižovali ztrátové výkony na minimum. Převodovky s kvalitními valivými ložisky jsou výkonné a spolehlivé.

 
Použití
Servis
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat