KONTAKT
Spektrum produktů

Individuální řešení

Ideální na ložiska válců k nanášení laků v lakovacích zařízeních: INA polygonová ložiska
 
 

Střiženo na míru vašeho tiskařského stroje

Kromě dodávek komponent je společnost Schaeffler Gruppe pro své zákazníky také spolehlivým partnerem v oblasti vývoje. Z úzké spolupráce se všemi významnými výrobci tiskařských strojů na celém světě vzniklo stále rostoucí, společné aplikační a výrobní know-how. Výsledkem jsou stále nové nápady, díky nimž obě strany získaly špičkovou pozici na trhu.

Příklad polygonových ložisek

Pro delší radiální dráhu pojezdu například v lakovacích zařízeních ofsetových strojů k potisku archů bylo vyvinuto polygonové ložisko. Jeho zvláštnosti spočívají v polygonovém vnějším kroužku s mazacími a upevňovacími otvory a s přesnými funkčními plochami pro navazující díly (polygonové postavení). Vnější kroužek je podpírán třemi vodicími kladkami a s jejich pomocí se dosahuje při výkyvných pohybech velké dráhy pojezdu. Vnitřní přesné válečkové ložisko běží bez vůle a se zvláště nízkým třením.

Příklad ložiskových jednotek DMLL

U nově vyvinutých ložiskových jednotek tiskařských strojů DMLL nahrazuje excentrické pouzdro nyní lineární vedení v kleci jehlového ložiska. Díky tomu se gumový resp. deskový válec rotačního tiskařského stroje pohybuje nejen po kruhové dráze, ale také po přímce. Ke změně nastavení byl poprvé do jednotky integrován prvek s hydraulickým válcem, který umožňuje přesné řízení přítlačné síly.

Uložení válce přebírá dvouřadé přesné válečkové ložisko konstruované na maximální počty otáček, se zvláště účinným utěsněním.

Pro jednotky ložisek upevněné přírubou přímo k vnitřní straně boční stěny stačí krátké čepy hřídelů – bez kluzných kroužků! Přitom zůstává v plném rozsahu zachována tuhost systému tiskových válců.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat