IDAM

Přímé pohony IDAM jsou technologickou špičkou a nabízejí pro každou aplikaci dokonalé řešení.

INA – Drives & Mechatronics

 
KONTAKT
Spektrum produktů

Přímé pohony

Vynikající souběh, vysoká rychlost: Lineární motory IDAM
 
Silné a dynamické: Momentové motory jako vnitřní a vnější ložiska
 
 

Pohony a systémy: dynamické, pružné, přesné

Přímé pohony společnosti IDAM, dceřiné společnosti Schaeffler (INA – Drives & Mechatronics), jsou technologickou špičkou a nabízejí pro každou aplikaci správné řešení. Mezi klady těchto pohonů prakticky bez projevů opotřebení patří vysoké počty otáček a variabilita rychlostí, velmi dobrá dynamika a tuhost a tím také věrný tvar dráhy, vysoké koncové rychlosti, vysoké možnosti zrychlení a brzdění a maximální přesnost polohování a opakování.

Nabízejí se lineární, rotační a dvousouřadnicové otočné pohony v širokém spektru velikostí a výkonů a také všechny elektronické součástky a skupiny, které jsou k jejich provozu třeba.

Lineární motory

Nové synchronní motory s drážkami řady L1, L2 a L2D a také neželezné typy ULIM jsou předurčeny pro tiskařské stroje. Vyznačují se velmi dobrým poměrem síly k hmotnosti a vynikající a vynikajícím stejnoměrným chodem. Zvláště vhodné jsou pro úlohy, při kterých jde o maximální přesnost dráhy a konstantní rychlost.

S vývojem řady motorů L2 vzniklo spojení vysokého využití síly (> 10 N/cm2) s vynikajícími vlastnostmi stejnoměrného chodu a velmi dobrou účinností – tedy kombinace právě těch vlastností, které jsou třeba u tiskařských strojů.

Momentové motory

Vysoce účinné momentové motory dovolují využívat zcela nové koncepce pohonů například u pohonu hlavního válce.

Momentové synchronní motory s velkým přenosem síly vybavené drážkami v provedení s vnitřním i vnějším rotorem budí pozornost efektivním využitím síly, maximální hustotou výkonu, vysokými schopnostmi zrychlení a vysokými koncovými rychlostmi. Tato výkonná zařízení pracují bezdotykově a bez opotřebení.

Systémová řešení

Partnerství s našimi zákazníky během vývoje a průběžná spolupráce v rámci jednotlivých disciplín v rámci skupiny Schaeffler Gruppe Industrie vedou k systémovým řešením s v oblasti vysokých výkonů. Tak vznikají přímo poháněné poziční systémy na nejvyšší technické úrovni.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat