KONTAKT
Spektrum produktů

Lineární vedení

Přistavení a oddálení tiskového válce pomocí vedení s plochou klecí M+V (obrázek: Koenig & Bauer AG)
 
Vynikající nosnost a tuhost při vysoké dynamice: optimalizovaná valivá jednotka RUE
 
Moderní technika, kompaktní design INA - vedení s plochou klecí M+V
 
 

Silné a přímočaré

Konstruktéři tiskařských strojů využívají k řešení svých úloh stále více přednosti lineární techniky. V této oblasti nabízí skupina Schaeffler Gruppe širokou paletu vyzrálých produktů.

Mezi nejznámější lineární produkty patří například valivá jednotka RUE s vynikající nosností a tuhostí.

Pro naši kvalitu Premium X-Life byla znovu výrazně vylepšena účinnost těsnění jednotek RUE na ochranu proti prachu, agresivním médiím a dalším škodlivým vlivům prostředí. Díky speciálně vyvinutému „stavebnicovému těsnění“ je pro každý případ použití k dispozici optimální řešení.

Dalším příkladem lineární techniky v tiskařských strojích jsou pevná a plovoucí ložiska s vodicími kladkami v lehkém konstrukčním provedení. Jejich chod je klidný, s nízkým třením a plynulý; navíc potřebují jen málo prostoru. Jsou-li plánovány oválné nebo jiné křivkové dráhy, lze je bez problémů kombinovat s nejrůznější geometrií vedení.

Další oblastí využití lineárních vedení je změna nastavení hlavního válce při tisku - přitisknutí a oddálení. Tento pohyb nemusí vždy probíhat pomocí excentrických dílů. Vedení s plochou klecí M+V například zachycují vysoké síly, jsou mimořádně tuhé, mají mimořádně hladký chod a možnosti přesného polohování. Jsou k dostání v různých délkách. Pro náročné aplikace jsou k dispozici i s povrchovou vrstvou, například s ochranou proti korozi (Corrotect®) nebo navíc chráněno proti opotřebení (Protect B).

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat