KONTAKT
Spektrum produktů

Pevné ložisko

Jednotka kuželíkového ložiska TBS, v páru s uspořádáním O
 
Jednotka kuželíkového ložiska TBS, s tlustostěnným vnějším kroužkem
 
Jednotka pevného ložiska DMF s možností připojení přírubou
 
 

Těsné uložení – radiální a axiální

Pro nejlepší výsledky tisku musí být hlavní válec tiskařského stroje na straně pevného ložiska axiálně a radiálně uložen pokud možno bez vůle a s tuhým vedením. Párovaná kuželíková ložiska jsou jako pevné uložení osvědčeným a hospodárným řešením. Jsou sladěna bez vůle a axiálně i radiálně vysoce zatížitelná. Proti řešením jednotlivých komponent mají konstrukční jednotky FAG párované z výroby s rostoucí funkční bezpečností jednoznačné výhody při montáži. S maximální přesností (tolerance P5 nebo P4) splňují enormní požadavky na přesnost kruhového pohybu.

Další přednost z hlediska funkční bezpečnosti a přesnosti přinášejí jednotky kuželíkových ložisek FAG s tlustostěnným vnějším kroužkem. Vynechání samostatného ložiskového pouzdra snižuje tolerance a redukuje náklady.

S pevným uložením válců vedoucích papír v ofsetových strojích k potisku archů má centrální význam vůle a tuhost. Ložisková jednotka INA DMF s možností připojení pomocí příruby splňuje tyto požadavky přímo ideálně.

Skládá se z dvouřadého přesného válečkového ložiska, do něhož jsou integrovány dva věnce axiálního jehlového ložiska. Ta jsou bez problémů schopna zachytit vznikající síly. Zvláště při pohybu válců o polovinu dráhy zaručuje tato koncepce nejlepší kvalitu tisku díky mimořádně vysoké radiální a zvláště axiální přesnosti chodu a také díky vysoké tuhosti v obou směrech. Integrované utěsnění víka příruby usnadňuje montáž a šetří další součásti.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat