KONTAKT
Spektrum produktů

Plovoucí ložisko

Dvouřadé jehličkové ložisko NAO s přesazenými oddíly klece
 
Jednotka ložiska DML tiskařského stroje s tlustostěnným vnějším kroužkem
 
Jednotka se čtyřmi ložisky se dvojitým excentrem DMLD
 
 

Dokonale kruhový chod a vysoká přesnost

Jehlová ložiska INA vedená v kleci výrazně posunuly vpřed používání valivých ložisek v tiskařských strojích. Klasická koncepce plovoucích ložisek hlavního válce v ofsetovém stroji spoléhá už 50 let na řešení Schaeffler – na dvouřadé jehlové ložisko s posunutými oddíly klece. Je-li požadována vyšší nosnost, jsou k dispozici přesná válečková ložiska ve víceřadém provedení.

Přednosti těchto plovoucích ložisek jsou ve vysoké radiální tuhosti, nejnižším tření a možnostem dokonalého posouvání v axiálním směru. Tato koncepce je vhodná proto zejména pro deskové válce s funkcí axiální registrace.

Mezi moderní výsledky vývoje uložení hlavního válce v ofsetových strojích patří vícekroužková ložiska DML.. s jednoduchým nebo dvojitým excentrem určená k těsnému uložení bez vůle. Typickou aplikací je uložení gumového válce, který musí pracovat s vysokou přesností a dokonale kruhovým pohybem.

Kromě čistého uložení válce lze pomocí těchto vícekroužkových ložisek měnit osové vzdálenosti válců například při zapínání a vypínání nebo při vyrovnávání různých tlouštěk papíru. Tuto úlohu přebírají integrované excentry uložené ve valivých ložiscích: s nízkým třením, spolehlivě a bez vůle. Otočné uložení je účinně utěsněné a naplněné speciálním tukem a díky tomu nevyžaduje údržbu – to je ideální pro trvale nejvyšší kvalitu tisku. V mnoha případech lze s těmito moderním koncepty vynechat kluzné kroužky gumových a deskových válců. To snižuje náklady, ale spolehlivost tiskařského stroje se zvyšuje.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat