KONTAKT
Spektrum produktů

Šanžírovací ložiska

 
 

Kompetence pro kombinované pohyby

Při uložení rotujících a současně oscilujících válců na tření barvy byly až dosud používány kombinace jehlových ložisek a lineárních kuličkových ložisek. Tyto poměrně nákladné konstrukce však vyžadují značný prostor a často ani nedosahují požadované nosnosti.

Řešení s jehlovými a cylindrickými válečkovými ložisky se až dosud používaly jen v úzké oblasti využití. Zde dokázala společnost Schaeffler Gruppe díky intenzivním provozním pokusům ve vlastním zkušebním poli výrazně posunout vývoj vpřed. Tím se otevřelo podstatně širší pole využití masivních jehlových a cylindrických válečkových ložisek.

Nyní lze přednosti této konstrukční řady ložisek využívat i v extrémních podmínkách vratných pohybů. Mezi uvedené přednosti patří nízká radiální konstrukční výška a vysoká disponibilita levných standardních ložisek. Masivní jehlová a válečková ložiska se nabízejí jako otevřené nebo utěsněné verze s olejovým nebo tukovým mazáním.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat