KONTAKT
Spektrum produktů

Vodicí kladky

Vysoká odolnost proti opotřebení a dlouhé intervaly mazání: vodicí kladky s jehlovými ložisky KR.. PPA s nově vyvinutým těsněním
 
Chod s nízkým třením a velmi dlouhé intervaly údržby – vodicí kladka LR52
 
Vodicí kladka LR s povrchovou vrstvou TRIONDUR
 
 

Vyšší bezpečnost díky technické převaze

Vodicí kladky INA s optimalizovaným vnějším profilem mají výraznou převahu nad běžnými komponentami. Hertzův tlak na kontaktním místě zůstává s vyklopením i bez něj vždy podstatně nižší než u konvenčních válečků. Tím se snižuje opotřebení protilehlé dráhy a zvyšuje se tuhost konstrukce.

Při řízení roztíraní barev nebo u hřídele chapače ofsetového stroje k potisku archů se zvláště uplatní přednosti vodicích kladek. Tyto díly se vyznačují kompaktní a prostorově úspornou konstrukcí a vysokou nosností. Pracují s nízkým opotřebením a spolehlivě. Díky velkým prostorům na tuk se výrazně prodlužují lhůty k promazávání, což se projevuje na snížení nákladů.

Při dalším vývoji našich opěrných a vodicích kladek s jehlovým uložením byla v popředí zájmu zvýšená provozní bezpečnost a životnost dílů. Výsledek: nově uspořádané náběhové a těsnicí kroužky z kvalitní umělé hmoty.

Společnost Schaeffler Gruppe nabízí řadu praktických řešení i do extrémních prostředí - například do vlhčicích zařízení. Vodicí kladky lze ve výrobě opatřit ochranou proti rzi Corrotect®. Tato tenká, galvanicky nanášená povrchová vrstva nedá rzi žádnou šanci a je vysloveně levná.

Realizují se také speciální tvary vodicích kladek (například s excentrickými čepy).

Extrémní odolnost proti opotřebení s materiálem TRIONDUR

Nejvyšší provozní bezpečnost nabízejí vodicí kladky s povrchovou vrstvou TRIONDUR. Několik μm silná, mimořádně tvrdá povrchová vrstva PVD chrání vodicí kladku a vačku účinně proti opotřebení.

Systémy povrchových vrstev TRIONDUR mají až o 80 % nižší koeficient tření ve srovnání se spoji ocel-ocel (suchá). Povrchová vrstva trvale chrání při vysokém tribomechanickém namáhání, nedostatečném mazání a chodu nasucho.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat