KONTAKT
Publikace
 

Tiskací písmo | 2004-08
FAG Wheelset Bearings and Gear Bearings in the Autorail Grande Capacité

 
Lokomotivy a hnací soupravy

Autorail Grande Capacité (AGC)

 
 
 
 

Ložiska firmy FAG pro dvojkolí a převodovky ve vlaku Autorail Grande Capacité (AGC)

Do roku 2007 postaví firma Bombardier Transportation pro SNCF 500 nové regionální expresní vlaky typu AGC (Autorail Grande Capacité). Podle přání francouzských státních drah je vlak AGC přizpůsoben díky svému velkému rozsahu variant požadavkům francouzských regionů.

Vlak AGC lze tak dodat pouze s pohonem vznětovým motorem nebo s pohonem elektromotorem, nebo také kombinovaně jako dvousystémová varianta. Navíc je možné měnit přepravní kapacitu připojením dvou až čtyř vagónových dílů.

Navzdory velkému rozsahu variant byly údržba a opravy vlaků díky modulové konstrukci a tím velkému počtu identických komponentů velkou měrou zjednodušeny. Vlak AGC tak nabízí provozovateli flexibilitu při nasazení vlaků a také malé ztrátové časy a cestujícímu velkou volnost pohybu a vysoký komfort ve vnitřním prostoru.

Pro všechny varianty vlaku AGC dodává firma FAG kuželíková ložiska připravená k montáži včetně ložiskových skříní dvojkolí.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat