KONTAKT
Publikace
 

Tiskací písmo | 2004-09
FAG Wheelset and Gear Bearings in Berlin Rapid Transit Trains

 
Podzemní / pozemní dráhy

Berlínská pozemní dráha

 
 
 

Ložiska převodovky FAG v berlínských tramvajích

V srpnu roku 2004 obdržela berlínská firma S-Bahn Berlin GmbH přesně k osmdesátiletému výročí berlínských tramvají poslední z celkových 1000 vozů typové řady 481 od firmy Bombardier Transportation. Od roku 1996 bylo dodáváno ročně 120 vozů těchto dvoudílných motorových vlaků, tzv. čtvrtinových vlaků, které mezitím urazily již okolo 250 miliónů kilometrů.

S objemem zakázky více než jedné miliardy Euro se jedná u jeden z nejrozsáhlejších programů koupě vozidel posledních desetiletí ze všech spolkových zemí.

Tramvaje jsou v této metropoli dopravním prostředkem č. 1 díky vynikajícímu charakteru sítě a vysoké spolehlivosti a rychlosti dopravních prostředků. V tramvajové síti délky 328 se 164 nádražími v Berlíně a Brandenburgu se dopraví denně 1,2 miliónů cestujících. Podle potřeby se používá tramvaj jako čtvrtinový vůz (dvouvozový vlak), poloviční vlak (čtyřvozový vlak) nebo jako úplný vlak (osmivozový vlak). V každé čtvrtinovém vlaku lze dopravovat až 394 cestujících.

Firma FAG dodává pro typovou řadu 481 od roku 1999 všechna ložiska dvojkolí a ložiska převodovek.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat