KONTAKT
Nákladní vozy

tarol units rolling highway

 
 
 

8-nápravový nízkopodlažní kombinovaný vůz typu Saadkms se přednostně používá mj. u firmy Hupac (Švýcarsko) a také u ÖBB (Rakousko) pro kombinovanou dopravu napříč Alpami. Přitom najíždí nákladní vozidla ve speciálních terminálech přímo ze silnice přes rampu na vůz pro přepravu z výchozího místa k cíli. Řidič zaujme místo ve speciálním doprovodném voze s lehátkovým oddělením, přejde do cílového místa a dodá bezpečně zboží zákazníkovi.

Tato forma kombinované dopravy na kolejích a na silnici – "pojízdná silnice" - Rollende Landstraße (ROLA) – získává stále více na důležitosti v neposlední řadě v důsledku vzrůstajících dopravních nákladů a vědomí odpovědnosti za životní prostředí. Podle statistiky sdružení UIRR činil podíl dopravy ROLA v roce 2002 asi 29 % u všech mezinárodních zásilek (údaje Mezinárodního sdružení společností pro kombinovanou dopravu na kolejích a na silnici – UIRR, květen 2003).

Kromě národohospodářských předností, jako je snížení nákladů na infrastrukturu, poskytuje tato forma dopravy také pro zákazníky výhody, např.:

  • snižující se náklady zaměstnance
  • méně poplatku za používání silnic
  • žádné zákazy jízdy o nedělích a svátcích
  • vyšší bezpečnost dopravy

Pro otočné podvozky nízkopodlažních vozů dodává firma Schaeffler KG FAG ložiska dvojkolí a skříňové adaptéry.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat