KONTAKT
Mechatronika

Ložiska náprav s integrovaným generátorem

Na základě zvýšených požadavků v kolejové dopravě vyvinula firma INA a FAG generátor, který je integrován v ložisku dvojkolí. Při akumulaci energie během jízdy mohou být nákladní vozy soběstačným způsobem zásobovány také v klidovém stavu.

Ložiska dvojkolí firmy Schaeffler Gruppe Industrie s integrovaným generátorem se tak mohou použít vždy tam, kde je potřební v železničních vagónech elektrická energie, ale není žádná k dispozici.

Tak je například možné, že telematické systémy s doplňkovými funkcemi, jako jsou diagnostika ložisek dvojkolí a sledování nebezpečných nákladů, přenášejí díky dostatečnému a trvalému zásobování elektrickou energií jejich data v kratších intervalech.

 

V současné době jsou k dispozici dva systémy:
S trvalým výkonem 5 W je provedení Low Power (pro nízký výkon) generátoru předurčené například pro zásobování energií senzorů pro diagnostiku ložisek dvojkolí, telematických systémů s určením polohy pomocí GPS a pro sledování přepravy, jehož přenos dat se může provádět prostřednictvím GSM.

Jako výkonná varianta s trvalým výkonem 100 W by mohl vysokovýkonný generátor napájet například elektropneumatická brzdová zařízení, akustická a také optická signalizační zařízení nebo také zařízení proti klouzání.
Zakázková řešení (např. napětí od 6 V do 24 V) jsou na přání také možná.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat