KONTAKT
Mechatronika

Ložiska náprav s integrovanou senzorikou

Stále ve větší míře požadované řídicí a monitorovací systémy v kolejové dopravě vyžadují rozsáhlé získávání dat během jízdy. Pro různé systémy vozidel je potřebné stále více informací z oblasti ložisek dvojkolí. K tomu patří signály otáček, rozpoznání směru a měření teploty ložisek ve vozidle pro doplnění sledování zahřátých ložisek.
Firma Schaeffler Gruppe Industrie vyvinula ložiskovou jednotku dvojkolí s integrovanou senzorikou (kartuše s integrovanou senzorikou připravená k montáži), která byla optimalizována podle požadavků železniční dopravy.

Senzory předávají mj. spolehlivě informace o otáčkách do protiskluzového a brzdového systému, do displejů rychlosti, mechanizmu zavírání dveří a do rozpoznání pohybu. Nepřetržité měření teploty pro včasné rozpoznání zahřátých ložisek umožňuje včasné rozpoznání možných problémů, a proto je možný včasný promyšlený zásah. Jako nástavba pro nepřetržité získávání informací pomocí příp. doplňkových signálů senzorů, jako jsou vibrace nebo kilometrový výkon lze si v budoucnosti představit údržbu v souladu s potřebami.

Pro budoucí vlakové řídicí systémy (ERTMS/ETCS), resp. různé soustavy řízení vlaků může být ložisko vybaveno několika na sobě nezávislými vícekanálovými systémy otáček.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat