KONTAKT
Nástavby vozidel

Spojení karoserie vozu

V mnoha moderních kolejových vozidlech jsou jednotlivé vozové skříně spojeny navzájem přechody, aby cestující mohli ve vozidle přecházet z jedné do druhého části vozidla. Spojení vozových skříní se provádí s výhodou pomocí bezúdržbových kloubových ložisek ELGOGLIDE®, resp. pomocí kloubových hlavic.

Tato ložiska spojují nejvyšší únosnosti v případech extrémního zatížení (např. rázová zatížení nárazníků podle VDV152 nebo EN12663) s malými rozměry ložisek, malým třením ložisek a dlouhou životností.

Horní střední kloub

Horní střední klouby spojují vozové skříně v oblasti střechy. Ložiska umožňují podle celkové konstrukce potřebné otočné a klopné pohyby a klonění při jízdě v zatáčkách a úžlabích. Používají se bezúdržbová radiální kloubová ložiska, resp. kloubové hlavice.

Spodní střední kloub

Spodní střední klouby spojují vozové skříně v oblasti podlahy. Ložiska umožňují potřebné otočné a klopné pohyby a klonění při jízdě v zatáčkách a úžlabích, resp. odpovídající polohu na kolejích a přenášejí veškeré zrychlující síly mezi vozovými skříněmi. U nízkopodlažních vozidel nesou navíc hmotnost dosedající vozové skříně bez otočného podvozku (nosítka).

Jako konstrukční provedení ložisek se používají pro hlavní ložiska, resp. pro pojistku proti nadzdvižení šikmá kloubová ložiska nebo axiální kloubová ložiska.

 
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat