KONTAKT
Nástavby vozidel

Ložiska věžových systémů

 
 
 

Dveřní systémy v kolejových vozidlech představují vysoce namáhané a složité subsystémy. Tyto systémy kladou vysoké požadavky na spolehlivost a dlouhé intervaly údržby.

Ložiska firmy Schaeffler Gruppe Industrie se používají jak osobních vozidlech, tak také v nákladních vagónech.

Osobní vozy

Výrobci vozidel požadují v závislosti na typu kolejového vozidla životnosti až 2,5 miliónů cyklů otvírání. Proces otvírání se často vyznačuje otočným výklopným pohybem a lineárním otvíracím pohybem dveřních křídel.

Otočné pohyby se spolehlivě provádějí pomocí bezúdržbových kloubových ložisek/kloubových hlavic INA. Zčásti lze použít také napínací ložiska s přírubovými tělesy.

Pro lineární pohyby se používají systémy s vodicími kladkami a kolejničkami nebo lineární jednotky se systémy s oběhem kuliček.

Jako dodatečné podepření se také používají vodicí kladky, které otvírací pohyb spolehlivě vedou jako momentová vzpěra. Doby použití činí často více než 10 let.

Nákladní vozy

Dveřní systémy v nákladních vagónech jsou velmi rozmanité. Vagóny s posuvnými dveřmi (HIBBNS, …) a samovykládací vagóny (FALNS, …) jsou zde pouze dva příklady. V popředí stojí robustnost, dlouhá životnost a malá náročnost údržby. Těchto cílů se dosahuje pomocí opěrných kladek, vodicích kladek, jehlových ložisek a kloubových ložisek INA firmy Schaeffler Gruppe Industrie. Používají se pro mechanizmy klapek, krytů, pro posuvná zařízení, vedení, momentové vzpěry nebo také pro připojovací táhla a uložení pohonu.

 
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat