KONTAKT
Ložiska věžových systémů

Radiální kloubová ložiska / kloubové hlavy

V oblasti uložení dveří se často používají u osobních vagónů bezúdržbová kloubová ložiska a kloubové hlavice ložisek. Podle provedení nevyžadují výkonná radiální kloubová ložiska údržbu nebo nemají předepsanou údržbou a lze je dodávat s ochranou proti korozi.

Kloubová ložiska a kloubové hlavice firmy INA se také využívají ve vagónech pro sypké hmoty s výskytem velkého množství prachu a nečistot. Zde vytvářejí spolehlivě bezúdržbová uložení nebo uložení s malou potřebou údržby pro vačkové hřídele, táhla sklápění a klapky.

U nákladních vozů se používají v uloženích vačkových hřídelů např. oboustranně dělená ložiska. Poskytují velmi dlouhé doby provozu a zvýšenou necitlivost na nečistotu a nedostatečné mazání. Další předností je možnost jednoduché výměny mezi blokovacími palci, bez níž palce blokovacích hřídelů s délkou několika metrů by bylo nutné demontovat. První montáž a výměna ložisek se podstatně zjednoduší dělenými vnějšími a vnitřními kroužky.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat