KONTAKT
Zkušební centrum a zkušební stojany

Univerzální zkušební stolice AN46

Díky zkušební stolici AN46 může firma INA / FAG simulovat celé traťové profily blízké praxi a přitom prověřovat účinky důležitých kritérií vlivu na ložiska dvojkolí.

Zkouší se v první řadě dvouřadá kuželíková nebo válečková ložiska v originálních tělesech. Důležitá zkušební kritéria pro ložiska dvojkolí jsou nastavovaná teplota a životnost tuku. Protože chlazení těles ložisek dvojkolí - a tím ložisek - prouděním vzduchu při jízdě má významný vliv na životnost tuku, byla stolice AN46 vybavena simulačním zařízením proudění vzduchu při jízdě, u které lze docílit rychlosti větru až 180 km/h. Přídavné sledování zvuku šířícího se hmotou rozpozná navíc možná poškození během chodu a poskytuje informace o stavu mazání.

Na konci pokusů se zkoušená ložiska a jejich součásti důkladně prověří.

Díky zkušební stolici AN46 je firma FAG kompetentní provádět zkoušky podle normy DIN EN ISO/IEC 17025:2000 v oblasti „Výkonnost ložisek pro dvojkolí – použití v železniční dopravě“, což bylo certifikováno organizací DAP (Deutsches Akkreditierungssystem Prüfwesen GmbH).

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat