KONTAKT
Zkušební centrum a zkušební stojany

Standardní zkušební stolice AN55 a AN55D

 

Koncepce zkušební stolice AN55 je oproti univerzální zkušební stolici AN46 jednodušší. V případech, kde se nemá simulovat žádná jízda na trati a kde simulace proudění vzduchu při jízdě 10 m/s dostačuje, poskytuje tato stolice možnost hospodárného zkoušení. Zkušební stolice se provozuje s konstantním radiálním zatížením a střídavým axiálním zatížením a poskytuje měřicí výsledky o radiálních a axiálních zatíženích, teplotě, otáčkách hřídelů a hluku.

Také díky zkušební stolici AN55 je firma FAG kompetentní provádět zkoušky podle normy DIN EN ISO/IEC 17025:2000 v oblasti „Výkonnost ložisek pro dvojkolí – použití v železniční dopravě“, což bylo certifikováno organizací DAP (Deutsches Akkreditierungssystem Prüfwesen GmbH).

 
 

Pomocí zkušební stolice AN55D se navíc zkouší, zda ložiska dvojkolí jsou „těsná vůči odstřikující vodě“ (předepsáno v normě UIC 515-5 O). Zkouška spočívá ve stálém ostřikování ložiska dvojkolí vodou jak v klidovém stavu, tak také při simulaci různých dopravních rychlostí. Po různých zkušebních úsecích nesmí vniknout do valivých ložisek žádná voda.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat