KONTAKT
Servis

Zkušební centrum a zkušební stojany

Na ploše přibližně 7000 m² v lokalitě Schweinfurt se testuje jak funkce kompletně smontovaných valivých ložisek, ale také cíleně jednotlivých komponentů a materiálů. Pomocí asi 100 různých druhů zkušebních stolic vyvinutých pro zkoušení ložisek různých konstrukčních provedení a velikostí se za rok provede asi 700 zakázek.

Na vlastních zkušebních stolicích firmy FAG pro železniční ložiska se testuje spolehlivost ložisek při extrémních podmínkách. Zařízení simulují rychlosti jízdy až 550 km/h a rychlosti větru až 180 km/h. Tyto zkoušky přispěly k podstatnému zvýšení životnosti a intervalů údržby valivých ložisek. Pro kolejová vozidla, která se používají pro dálkovou dopravu, je dnešním standardem firmy INA / FAG kilometrový výkon 1,2 miliónů kilometrů bez potřeby údržby v závislosti na provozních podmínkách.

 
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat