KONTAKT
Použití

Hřídel rotoru

 
 
 

Ústřední význam ve větrné elektrárně má uložení hřídele rotoru. Na hřídel bezprostředně působí všechny síly a momenty, které vytváří vítr. Valivá ložiska jsou vystavena vysoce dynamickým zatížením a provozním podmínkám. Inženýři firmy Schaeffler Gruppe vyvíjejí společně se svými zákazníky vždy to nejefektivnější uložení.

Uložení hřídelů

Klasické, mnohokrát osvědčené řešení se skládá z pevného/plovoucího uložení z naklápěcích válečkových,  válečkových a kuželíkových ložisek.

Uložení nábojů

V provedení jako „ustavené“ uložení jsou namontována dvě kuželíková ložiska. Alternativní pevné/plovoucí uložení se skládá z jednoho párovaného kuželíkového ložiska a jednoho válečkového ložiska.

Jednoložiskové koncepce

Tyto konstrukce spojují zachycení síly a momentu v několikařadém valivém ložisku. Provedení ložiska jako dvouřadé kuželíkové ložisko se řídí podmínkami provozu. To stejné platí pro rozměry; velká ložiska mají šířku větší než 400 mm a vnější průměr větší než 3 000 mm.

Tělesa ložisek rotoru

Tělesa ložisek vypočítaná podle nejmodernějších metod zajišťují nejlepší možné zachycení sil a momentů. Téměř vždy se realizuje zakázkový vývoj a tělesa jsou optimálním způsobem přizpůsobena použitým ložiskům.

 
 
 
Close
 
 
 
 
 
 
 
 
Close
 
 
 
 
 
 
 
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat