DALŠÍ INFORMACE

V naší knihovně najdete literaturu ke všem naším inovačním produktům. Tvořiví zaměstnanci vytvářejí budoucnost společností INA a FAG. Atraktivní nabídky k tomuto tématu naleznete v naší nabídce volných míst.

 
Podnik

Výzkum a vývoj

 
 
 
 
 

Inovační síla a nápaditost

Všechny podniky, které se orientují na budoucnost, investují vysokou měrou do výzkumu a vývoje.

To je velmi rozumné, protože dva geniální nápady stály již na počátku úspěšné historie společností INA a FAG. S vynálezem kulového mlýna v roce 1883 se Friedrich Fischer stal pionýrem a zakladatelem průmyslu valivých ložisek. Dr. Georg Schaeffler pomohl vývojem jehlového věnce v roce 1949 jehlovým ložiskům k průmyslovému průlomu.

Až dosud se vyznačují inženýři společnosti INA a FAG kreativním přístupem k technickému návrhu s často nekonvenčními nápady. Zpochybňovat stávající, vydávat se neobvyklými cestami a zvažovat jiná hlediska – to jsou předpoklady k uskutečňování nových nezvyklých nápadů.

V moderních výzkumných a vývojových střediscích celého světa pracují lidé na nových produktech a technologiích orientovaných na budoucnost. V úzké spolupráci se zákazníky z automobilového průmyslu, konstrukce strojů a letecké techniky i kosmonautiky vznikají stále nová, technicky i ekonomicky přesvědčivá řešení.

Vývoj materiálů a zpracování tribologických úkolů jsou klíčové oblasti v procesu vzniku nových produktů. Při vývoji nových, stále složitějších produktů s využitím mechatroniky a systémového myšlení sázíme na moderní nástroje jako simulaci a Rapid Prototyping. Na zkušebních stolicích lze vzorky od jednotlivých systémů ložisek až po kompletní vozidla podrobit všem potřebným testům. Tím se zvyšuje provozní bezpečnost našich produktů a získáváme důležité poznatky při vývoji a zlepšování produktů.

Naši zákazníci dostávají produkty s vysokou užitnou hodnotou. Díky tomu dokážeme například s využitím povrchových vrstev vlastního vývoje prodloužit životnost ložisek až na několikanásobek. V modulu je integrováno nejen uložení, ale také současně měřicí a hnací technologie a výpočetní programy vzniklé na základě vlastního vývoje umožňují technikům na celém světě navrhovat kompletní převody s potřebnými ložisky přímo u zákazníka.

Předpokladem inovační síly je pravidelná osobní výměna znalostí a zkušeností. Na podporu rozvoje talentů udělujeme každoročně cenu za inovace FAG Innovation Award dotovanou 20 tisíci Euro. Tvořivosti zaměstnanců věnuje společnost skupiny Schaeffler Group mimořádnou pozornost: Jak je všeobecně uznáváno, management nápadů patří k nejsilnějším v Německu.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat