Závod Svitavy

Den otevřených dveří ve Svitavách

Dne 16. 9. 2017 se konal den otevřených dveří ve Svitavách, kterého se jako návštěvníci zúčastnili nejen zaměstnanci Schaeffler ze svitavského i lanškrounského závodu s rodinami, ale také obyvatelé Svitavska a Lanškrounska.

Závod, jehož stavba započala na podzim 2015 poklepáním základního kamene za účasti vážených hostů v čele s p. Jungem a prezidentem republiky, má co ukázat a očekávání návštěvníků podle reakcí předčila.

V sobotu nám sice nepřálo počasí a téměř celý den propršelo, ale i přes to jsme uvítali více jak 3100 návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout nejen výrobní prostory firmy s 3D ukázkami postupného náběhu projektů, ale také jídelnu, administrativní prostory a Schaeffler akademii.

Po celé trase prohlídky byla umístěná zastavení s informacemi o produktech, nových projektech, logistice, údržbě a technologiích. U každého tzv. „market place“ přestavovali naši zaměstnanci svá oddělení a to, jak a na čem u nás pracují.

Návštěvníci se seznámili také s tím, jak byl závod postupně vystavěn, s naší vizí, misí, principy i hodnotami skupiny Schaeffler.

Novinky i pro naše zaměstnance

Součástí prohlídky bylo i promítání nového firemního filmu, který představuje jak oba závody, tak pracovní příležitosti ve výrobě i na technických a administrativních pozicích.

Úplnou novinkou byla prezentace našeho smluvního „reklamního autobusu“, který kyvadlovou dopravou svážel návštěvníky z celého města Svitavy až k závodu a zase zpět a zároveň poutal pozornost svými Schaeffler barvami.

Doprovodný program

Připraven byl samozřejmě i moderovaný doprovodný program, kdy se venku na pódiu střídala představení pro děti, vystoupení základní umělecké školy a hudebních skupin a pro každou věkovou kategorii jsme měli i malé překvapení v podobě Schaeffler škrabky na sklo, dětské tašky na ramena s pastelkami, tašky nebo jiné drobnosti k propagaci nového názvu naší společnosti.

Děti si mohly vyzkoušet motorickou zručnost formou her, řídit autíčka a užít si skákací hrady a samozřejmě nemohly chybět ani balónky a pro všechny pak občerstvení.

Velký úspěch měla tombola - přihlášení návštěvníci nám vyplněním dotazníků poskytli možnost informovat je o volných pracovních pozicích a my vylosované šťastlivce odměnili fleshdisky Schaeffler, další se radovali z jízdních kol a největší radost určitě měla paní, která vyhrála 4denní pobyt na chatě v Tatrách pro 8 osob.

Atraktivní prezentaci závodu i venkovní program v průběhu celého dne kazil déšť, kvůli kterému jsme jistě přišli o dalších několik set návštěvníků, ovšem ten, kdo se i tak dostavil, určitě nelituje – o tom svědčí i reakce v náboru personálu, kdy se nám několikanásobně zvýšil počet došlých životopisů i žádostí o zaměstnání.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat