KONTAKT

Schaeffler Production CZ s.r.o.
Závod Svitavy
Průmyslová 2295/26
56802 Svitavy

Tel. +420 465 837 101

SY1-sekretariat@schaeffler.com
 
Schaeffler Production CZ

Závod Svitavy

S plánovaným rozšířením výroby se společnost Schaeffler rozhodla vybudovat nový závod ve Svitavách, který doplní v České republice stávající závod v Lanškrouně (dříve INA Lanškroun).

Základní kámen byl položen v roce 2015 za přítomnosti prezidenta republiky. Na podzim roku 2016 se stěhovaly první výrobní technologie a již v prvním čtvrtletí roku 2017 byla zahájena sériová výroba.

Oba české závody (Svitavy, Lanškroun) působí pod stejnou právní jednotkou Schaeffler Production CZ s.r.o. a jsou součástí německého koncernu Schaeffler, který po celém světě zaměstnává přes 89.000 zaměstnanců.

Do roku 2020 se plánuje ve svitavském závodě zaměstnávat necelých 1000 zaměstnanců. Okolní pozemky zároveň skýtají společnosti Schaeffler možnost dalšího rozšiřování výroby.

Stěžejní výrobek je tzv. Termoregulační modul (WMM – Warmemanagement modul; TMM – Thermomanagement modul). Tento vysoce sofistikovaný výrobek má využití v automobilovém průmyslu. Našimi zákazníky jsou světoznámé automobilky.

Modul zajišťuje teplotní řízení chodu motoru tak, že řídí teplotu média v chladicím systému vozidla. Díky WMM dosáhne spalovací motor optimální provozní teploty v nejkratším možném čase, čímž snižuje emise CO2 až o 3,5%, spotřebu paliva o 1 – 3 % a také opotřebení motoru. Závod Schaeffler Svitavy má vedoucí úlohu ve vývoji a výrobě TMM v celosvětovém měřítku. Výrobní proces zahrnuje výrobu-lisování plastových komponent pro moduly, předmontáže podskupin a konečné montáže modulů, podporované logistickým zajištěním nakupovaných komponentů a základních materiálů.

 
 
 
 

Informace o volných pracovních pozicích naleznete zde

Nabídka volných míst

Více informací o možnostech pracovního uplatnění Vám poskytneme na personálním oddělení:

Email: jobs.cz@schaeffler.com

Tel.: 800 023 001

 
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat