Hledaný výraz

Šetrné vůči ohřívaným ložiskům, výkonné a s intuitivním ovládáním Nová generace ohřívačů FAG HEATER

Pressrelease Stage Image
Nová generace přístrojů řady FAG HEATER umožňuje ohřev součástek o hmotnosti až 1,6 tuny, přičemž dosahuje hodnoty účinnosti až 0,9.

13.10.2017 | Praha

Ohřívače FAG HEATER nové generace sází kromě vysokého výkonu především na šetrný ohřev a intuitivní ovládání dotykového displeje. Přístroje řady HEATER umožňují ohřev valivých ložisek o hmotnosti až 1,6 tuny, který je nyní navíc rychlejší a ekonomicky výhodnější.

Skupina Schaeffler stanovuje nejnovější generací indukčních ohřívačů FAG HEATER nová měřítka v oblasti montáže valivých ložisek. Nové přístroje HEATER jsou standardně vybaveny delta-T řízením. Při tomto způsobu řízení dvojice snímačů zjišťuje průběžně během ohřevu teplotní rozdíl mezi vnitřní a vnější částí ohřívané součástky. Předchází se tak poškození ohřívané součástky z důvodu vnitřního pnutí, neboť krátce před dosažením maximálního nastaveného rozdílu teplot dojde ke snížení výkonu přístroje. Těžší vnější kroužek tak má dostatek času, aby se dostatečně roztáhl. Díky tomu je delta-T řízení vůči valivým ložiskům mimořádně šetrné. Za účelem dosažení vyšší bezpečnosti montážních pracovníků lze proces ohřívání spustit dálkovým ovládáním s časovým zpožděním.

Naprosto jednoduchá obsluha
K dispozici je uživatelsky přívětivé rozhraní ve více než 20 jazykových verzích. Prostřednictvím intuitivního ovládání dotykového displeje volí operátor ze čtyř různých postupů ohřívání. Systém navíc nabízí možnost zdokumentování procesu ohřevu, díky čemuž lze vytvořit seznamy oblíbených položek a graficky znázornit křivky průběhu ohřevu.

Rychlejší ohřev, úspora energie
Výkon přístrojů byl optimalizován tak, aby bylo možné dosáhnout zvýšení energetické účinnosti o 0,23 až na výslednou hodnotu 0,9. Zkracuje se tím doba ohřevu, snižuje se i spotřeba energie, čímž klesají také provozní náklady. Mikroprocesorem řízená elektronická jednotka urychluje o 30 až 50 procent rovnoměrný a kontrolovaný proces ohřevu.

Nové přístroje řady FAG HEATER se uplatní při montáži komponent větrných elektráren, v ocelárnách, v papírenském průmyslu i v celé řadě dalších odvětví. Pomocí různých provedení stolních či volně stojících přístrojů je možné ohřívat širokou škálu velikostí ložisek – od těch s 15mm otvorem až po ty s 2m vnějším průměrem. Kromě ohřívání běžných valivých ložisek tyto přístroje umožňují bezpečný a rychlý ohřev spojek, ozubených kol a jiných feromagnetických konstrukčních dílů.

Další informace naleznete na: www.schaeffler.de/heater

Vydavatel: Schaeffler AG
Země vydání: Česká republika

Příslušná média
Materiály ke stažení

Tiskové zprávy

Balíček (tisková zpráva + média)

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat