Hledaný výraz

Nový krycí pásek na profilové lišty od společnosti Schaeffler zkracuje dobu montáže až o 90 procent

Pressrelease Stage Image
Nový zásuvný krycí pásek z oceli je dostatečně pružný pro snadnou montáž, přesto však umožňuje vysoké zatížení v instalovaném stavu

08.03.2019 | Praha

  • Opakovaně použitelný zásuvný krycí pásek výrazně zkracuje trvání cyklu při montáži víceosých systémů
  • Upevňovací šrouby osy zůstávají přístupné a lze je kdykoliv perfektně nastavit i s instalovaným vozíkem
  • Díky zapuštění šroubu na konci lišty lze využívat celou její délku

Inovativní krycí pásek na profilové lišty od specialistů na lineární techniku ze společnosti Schaeffler představuje velmi jednoduché a praktické montážní řešení: Ocelový krycí pásek ADE se zasune do odpovídající drážky profilového vedení, kde se zajistí šroubem. Ve srovnání s dosavadními řešeními se tak dosáhne až 90% úspory času při montáži. Ve strojírenství se tím nabízí možnost drastického zkrácení doby cyklu při montáži víceosých systémů. Aktuálně je tento nový krycí proužek dostupný pro profilová lineární vedení s oběhem válečků RUE 35, 45 a 55 – další varianty budou následovat. Krycí pásek navíc umožňuje opakované použití a přináší rozhodující výhody při uvádění do provozu i při provádění údržby: Oproti jiným řešením nemusí být krycí pásek ADE instalován v profilové liště již při sestavování stroje. Montáž pásku je možné provést až na závěr montáže. Všechny upevňovací šrouby osy zůstávají přístupné a umožňují precizní vyrovnání lišt i s instalovanými vozíky. Těsnicí břity vozíků se nedotýkají zapuštěných otvorů profilové lišty, takže nedochází k poškození tohoto těsnění. Po dokončení montáže lišty a provedení kontroly geometrie se krycí pásky jednoduše zasunou do profilových lišt a pod těsnicí břity vodicích vozíků. K upevnění pásku v drážce se použije zapuštěný šroub na konci lišty. Díky tomu lze využívat celou délku lišty.

U jednodílných lišt je připravený krycí pásek již přiložen v balení s vodicí lištou a vozíkem; u vícedílných lišt bývá krycí pásek stočený do kotouče a zabalený spolu s částmi vodicích lišt a vozíků.

Vydavatel: Schaeffler CZ
Země vydání: Česká republika

Příslušná média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal adress:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

Materiály ke stažení

Tiskové zprávy

Balíček (tisková zpráva + média)

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat