Hledaný výraz

Závod Lanškroun

INA Lanškroun, s.r.o. je od 22.8.2017 přejmenovaná na Schaeffler Production CZ s.r.o. pod tuto jednu právní společnost patří oba dva výrobní závody: Lanškroun i Svitavy, které jsou součástí německého koncernu Schaeffler už od roku 1999. Firma navazuje na dlouhodobou nástrojařskou tradici v regionu a historii Tesly Lanškroun, je 2. největším zaměstnavatelem v Lanškrouně a do roku 2020 plánuje zaměstnávat 2000 zaměstnanců v obou lokacích.

Schaeffler Production CZ s.r.o., Lanškroun

Hlavní činností firmy je výroba kombinovaných nástrojů, vstřikovacích forem a náhradních dílů pro další výrobu ložisek v závodech skupiny Schaeffler. Pro svou výrobu využívá nejmodernější technologie, jako například roboty apod. Součástí firmy je kromě nástrojárny také vstřikovna plastů s moderními vstřikovací lisy Krauss Maffei, Arburg, Demag s uzavírací silou od 250 kN do 650 kN, konstrukční oddělení a výroba a montáž modulů WMM, zajišťujících tepelný management motorů aut, jejich rychlé zahřátí k optimálním provozním podmínkám a snižování CO2, které firma dodává do Audi. Firma je držitelem certifikátů ISO 9001 a 16949, 14001 a OHSAS 18001. Aktuální nabídku volných pracovních pozic naleznete v sekci kariéra

Historie

 • 1999
  založení INA Lanškroun,s.r.o.

  2003
  počátek příprav na certifikace

  2004
  certifikáty: ISO TS 16949:2002, ISO 9001: 2000, Certifikat GQA

  2005
  začátek výroby kompletních nástrojů

  2006
  startuje program „Qualitätsverbesserung Q-Offensive“

  2008
  zavádění Programu Fit for Quality, nová výrobní hala vstřikovny plastů

  2009
  ekonomická krize a propad výroby

  2010
  opětovný nárůst objemu výroby v nástrojárně i vstřikovně plastů

 • 2012
  rok přípravy na WMM

  2013
  sériové výroba pro Audi – Thermomanagement-modul WMM

  2014
  zavedení výroby na 2 linkách WMM, zprovoznění 2 lisů 650 t plně automatizovaných, přístavba dalších výrobních prostor

  2015
  start výstavby nového výrobního závodu Schaeffler - ve Svitavách

  2016
  první technologie nového závodu zprovozněny v závodě ve Svitavách

  2017
  změna názvu firmy z INA Lanškroun, s.r.o. na Schaeffler Production CZ s.r.o., součástí společnosti jsou závod Lanškroun a závod Svitavy

Den otevřených dveří INA Lanškroun

Dne 22.10.2016 se ve společnosti INA Lanškroun konal den otevřených dveří a podívat se do firmy tak mohli všichni, kteří ve slunnou sobotu projevili zájem a dorazili mezi 10. a 16. hodinou.

Naše příprava probíhala několik týdnů předem a nic jsme nenechali náhodě. Pro návštěvníky byla vyznačena prohlídková trasa celou firmou, ukázky výrobků, výrobních technologií, výklad o základních datech společnosti a také u jednotlivých stanovišť, která byla soustředěna po celé prohlídkové trase. Naši zaměstnanci byli na první pohled rozeznatelní díky jednotnému oblečení Schaeffler a tak se každý mohl snadno zeptat na vše, co ho zajímalo a ihned věděl, kdo patří do našeho týmu.

Návštěvníci viděli prezentační stánky nástrojárny, oddělení kvality, oddělení výroby termoregulačního modulu, se kterým INA expanduje do nového závodu do Svitav, a také vstřikovnu plastů.

Zájem účastníků předčil naše očekávání a díky propagaci v místních mediích do firmy dorazilo téměř 3000 osob. Kromě propagačních materiálů a prezentace firmy s filmem k letošnímu 70. výročí založení koncernu Schaeffler návštěvníci shlédli také naši nabídku volných pracovních pozic do podniku v Lanškrouně i Svitavách.

Na všech místech se to hemžilo lidmi, kteří se se zájmem ptali na proces výroby, ukázky produktů, ale i své vlastní profesní uplatnění u Schaeffler.

Před východem na ně čekaly hostesky a milá pozornost pro děti, balonky - samozřejmě v zelené barvě naší společnosti. To už s sebou měli nejen letáček s informacemi o firmě a dni otevřených dveří, ale také dárkový předmět dle vlastního výběru, ať už šlo o hlavolam pro děti, bezpečnostní pásku pro bezpečnost v silničním provozu nebo notýsek, spokojeni byli všichni.

Venku si děti mohly zdarma zařádit na atrakcích: skluzavce a skákacím hradu. A dospělí? Ti se posilnili nápoji a drobným občerstvením. Už teď se těšíme na návštěvníky z řad veřejnosti na příštím dni otevřených dveří.

Sdílet stránku

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat