Výpočet

BEARINX-online Easy Friction

Bezplatný výpočtový modul pro podrobný výpočet tření valivých ložisek
Dobrý servis má ve skupině Schaeffler Group tradici – stejně jako vývoj a zhotovování přesných dílů v nejlepší kvalitě. Pro bezpečné použití našich produktů Vám nabízíme potřebnou podporu již ve fázi vývoje.

Pohodlněji už to nejde!
S novým modulem BEARINX-online-„Easy Friction“ je možno počítat veškeré třecí síly na diskrétních bodech styčných ploch v ložisku. Přitom bude zohledněno jak valivé tření tak také kluzné tření a to v oblasti suchého, smíšeného a kapalinového tření. Navíc budou u této metody použity také ztráty v zóně bez zatížení, vířivé ztráty maziva a podíly tření těsnění.

 

Komfortní uživatelské prostředí
Samovysvětlující vedení pomocí menu umožňuje rychlé a snadné zadávání dat pro vytvoření modelu, volbu ložiska, a provozních podmínek. Přitom je možno namodelovat uspořádání ložisek pro pružný hřídelový systém s pevným/posuvným uložením nebo s nastavitelným uspořádáním ložisek. Údaje o geometrii valivých ložisek INA a FAG budou načteny z integrované databáze. Jako provozní údaje zadávejte zatížení hřídelového systému, otáčky hřídele, třídu ložiskové vůle resp. axiální nastavení valivých ložisek. Zadání zakončují údaje o mazacím médiu. Výsledek výpočtu získáte pro Vaši dokumentaci ve formátu PDF.

 

Registrace
Výpočtový program BEARINX-online "Easy Friction" je k dispozici výhradně online a může být využíván neomezeně a bezplatně. Po prvním zaregistrování můžete ihned začít s výpočtem.

Zde se můžete registrovat:
http://bearinx-online-easy-friction.schaeffler.com

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat