Publikace
 

Brožura | 2012-12
BEARINX®-online Shaft Calculation

 
Výpočet

BEARINX-online výpočet hřídele

Výkonný výpočetní software společnosti INA/FAG – nyní k dispozici také online
Tato služba je určena jen pro přímé zákazníky nebo pro distribuční partnery společnosti INA/FAG!

 

Online výpočetní nástroje, které jsou až dosud k dispozici na internetu, využívají zpravidla silně zjednodušený výpočetní postup. Šikmé postavení ložisek z důvodu průhybu hřídele a různé pružné chování nejrůznějších konstrukcí ložisek se v těchto výpočtech do značné míry zanedbávají. Také vnitřní rozdělení zatížení ložisek – rozhodující pro únavovou životnost – se většinou zjišťuje aproximační metodou.

 

S programem BEARINX online však nyní máte možnost vypočítat reálné namáhání ložisek se zohledněním průhybu hřídele a pružného chování valivých ložisek. Samozřejmě se přitom přesně vypočítává také vnitřní rozdělení zatížení v ložisku – až po kontaktní stlačení se zohledněním reálného profilu valivých těles.

 
Komfortní uživatelské prostředí
 
Valivá ložiska z databáze INA/FAG
 
Grafické zobrazení reakcí hřídele
 
 

Komfortní uživatelské prostředí

Použité procesy výpočtů jsou identické s algoritmy použitými v programu BEARINX– oba programy používají stejný zdrojový text. Program BEARINX online umožňuje provádět na pracovišti uživatele výpočty jednoosých systémů hřídelí s vícenásobným uložením.

Uživatelská pracovní plocha implementovaná v jazyku Java podporuje uživatele při pohodlném zadávání dat. Grafické zobrazení konstrukce zajišťuje přehled a usnadňuje kontrolu dat.

Data a geometrie valivých ložisek z programu katalogu společností INA a FAG lze pohodlně vybírat z integrované databáze. O vlastní výpočet se pak postarají výkonné výpočetní servery ve firmě INA.

Techničtí konzultanti na vaší straně

Vámi vytvořené vstupní soubory programu BEARINX. Tím se usnadňuje další komunikace s našimi technickými konzultanty a předchází se zdvojené práci.

Přehledný dokumentace výsledků ve formátu HTML a grafické zobrazení reakcí hřídele a vnitřního rozložení zatížení ložisek usnadňují analýzu jednotlivých variant konstrukce.

Podrobný systém nápovědy a online učebnice usnadňují uživateli využití celého potenciálu programu BEARINX online.

Přiložený list 4 normy DIN ISO 281 (duben 2003) na počátku definuje vlastní výpočet únavové životnosti při použití výpočetního procesu podporovaného počítačem na dnešní úrovni techniky. Tento proces výpočtu je samozřejmě k dispozici v programu BEARINX online.

 
Ne všechno jde online: Osobní kontakt s vámi je pro nás velmi důležitý - stejně jako dřív!

Zvýšení intenzity spolupráce

Vývoj programu BEARINX online neznamená záměr přesunout konzultační a výpočetní služby společností INA a FAG. Opak je pravdou – chceme zvýšit intenzitu spolupráce s vámi a vám chceme umožnit, abyste již brzy na počátku procesu vývoje provedli vhodný předběžný výběr valivých ložisek a zkrátili tak svoji dobu vývoje.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat