Publikace
 

Brožura | 2005-09
BEARINX®-online Spindle Calculation

 
Výpočet

BEARINX-online výpočet vřetena

Výkonný výpočetní software společnosti INA/FAG – nyní k dispozici také online
Tato služba je určena jen pro přímé zákazníky nebo pro distribuční partnery společnosti INA/FAG!

 

Výpočetní nástroje, které se obvykle používají na trhu, využívají většinou značně zjednodušené výpočetní postupy. Šikmé postavení ložisek v důsledku průhybu hřídele a různé pružné chování nejrůznějších konstrukcí ložisek se v těchto výpočtech do značné míry zanedbávají. Také vnitřní rozdělení zatížení ložisek – rozhodující pro únavovou životnost – se většinou zjišťuje jen aproximační metodou.

 

S programem BEARINX online však máte možnost vypočítat reálné namáhání ložisek se zohledněním průhybu hřídele a pružného chování valivých ložisek. Samozřejmě se přitom přesně vypočítává také vnitřní rozdělení zatížení v ložisku – až po kontaktní stlačení se zohledněním reálného profilu valivých těles.

 
Komfortní zadávání dat skupiny vřetena
 
Valivá ložiska z databáze INA/FAG
 
Grafické zobrazení reakcí hřídele
 
 

Komfortní uživatelské prostředí

Algoritmy programu BEARINX online k výpočtu vřetena jsou shodné s algoritmy programu BEARINX, který se používá u společností INA a FAG. Program BEARINX online k výpočtu vřetena umožňuje provádět na pracovišti uživatele výpočty jednoosých systémů hřídelí s vícenásobným uložením.

Uživatelská pracovní plocha implementovaná v jazyku Java podporuje uživatele při zadávání dat. Grafické zobrazení konstrukce zajišťuje přehled a usnadňuje kontrolu dat.

Data a geometrie valivých ložisek z programu katalogu společností INA a FAG lze vybírat pohodlně z integrované databáze. O vlastní výpočet se pak postarají výkonné výpočetní servery ve firmě INA.

Techničtí konzultanti na vaší straně

Vstupní soubory, které uživatel vytvořil v programu BEARINX online, jsou kompatibilní s programem BEARINX. Tím se usnadňuje další komunikace s našimi technickými konzultanty a předchází se zdvojené práci.

Přehledný dokumentace výsledků ve formátu HTML a grafické zobrazení reakcí hřídele a vnitřního rozložení zatížení ložisek usnadňují analýzu jednotlivých variant konstrukce. Podrobný systém nápovědy a učebnice online usnadňují uživateli využití celého potenciálu programu BEARINX online.

Přiložený list 4 normy DIN ISO 281 (duben 2003) definuje vlastní výpočet únavové životnosti při použití výpočetního procesu podporovaného počítačem na dnešní úrovni techniky. Tento proces výpočtu je samozřejmě k dispozici také v nové online verzi programu.

 
Ne všechno jde online: Osobní kontakt je velmi důležitý zejména při dimenzování ložisek vřeten.

Zvýšení intenzity spolupráce

Vývoj programu BEARINX online k výpočtu vřetena rozhodně neznamená záměr přesunout konzultační a výpočetní služby společností INA a FAG na plece uživatele. Právě naopak, my chceme s uživateli spolupracovat ještě těsněji. Cílem je již v rané fázi vývoje produktů provést předběžný výběr vhodných valivých ložisek a zkrátit tak doby vývoje ve společnosti uživatele.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat