Lineární valivá a lineární kluzná ložiska

Vedení s profilovými lištami

 

Vedení z profilových lišt jsou kompaktní podélná vedení s kuličkovými ložisky nebo ložisky s valivými prvky s vysokou tuhostí a nosností. Tato vedení zachycují síly ze všech směrů – ne ve směru pohybu – a momenty ve všech osách. Dodávají se s různými přesnostmi a třídami předpětí a jsou vhodné také v aplikacích s vysokými požadavky na vedení a nastavení polohy.

Vedení s profilovými lištami jsou modulární konstrukce; tzn. v rámci jedné konstrukční velikosti lze kombinovat vodicí lišty se všemi typy vozíků. To znamená hospodárnější zásoby, zjednodušenou montáž a rychlejší nákup náhradních dílů.

Aby byly intervaly údržby a náklady na údržbu co nejnižší, mají vedení s profilovými lištami zásobník maziva. Celkové utěsnění vodicích vozíků chrání valivé systémy před znečištěním i v kritických podmínkách prostředí.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat