DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Axiální naklápěcí válečková ložiska
 
 

Brožura | 2014-04
Axial Spherical Roller Bearings
The most powerful bearings on the market

 
KONTAKT
 
Valivá a kluzná ložiska

Axiální naklápěcí soudečková ložiska

Axiální naklápěcí válečková ložiska jsou jednořadá válečková ložiska se stavitelným úhlem. Skládají se z masivního vnějšího a vnitřního kroužku a nesymetrických soudečkových válečků s klecemi. Klec drží valivý věnec s kotoučem ustaveným na hřídeli. Tato ložiska lze demontovat. Montáž částí ložisek pak může probíhat odděleně.

Axiální naklápěcí válečková ložiska zachycují velmi vysoké axiální zatížení a dovolují poměrně vysoký počet otáček. Díky valivým drahám skloněným vzhledem k ose ložiska lze tato ložiska zatěžovat i radiálně.

 

Axiální naklápěcí soudečková ložiska jsou jednořadá soudečková ložiska. Sestávají z masivního hřídelového a tělesového kroužku a nesymetrických soudečkových válečků s klecemi. Klec s valivými tělesy je spojena s hřídelovým kroužkem. Tato ložiska jsou rozebíratelná. Díky tomu může montáž ložisek do těles a na hřídel probíhat odděleně.

Axiální naklápěcí soudečková ložiska zachycují velmi vysoká axiální zatížení a dovolují poměrně vysoké otáčky. Oboje za těch nejnáročnějších okolních podmínek. Například v převodovkách, kalandrech, pohonech a kormidelních ústrojích lodí, zdvihacích zařízeních, stavebních strojích a válcovnách.

 

Nejvýkonnější ložiska na trhu

 

Hlavní přednosti axiálních naklápěcích soudečkových ložisek v kvalitě X-life:

  • maximální trvanlivost a životnost
  • nejlepší únosnost
  • nejvyšší otáčky
  • nejnižší opotřebení díky jemné struktuře povrchu
  • nejnižší tření a teploty ložisek
  • nižší namáhání maziva
 


Nejvhodnější pro downsizing

Díky podstatně delší provozní životnosti, vyplývající z vyšší dynamické únosnosti oproti konvenčním produktům, nabízejí axiální naklápěcí soudečková ložiska úplně nové konstrukční možnosti:

  • Při stejném zatížení i stavební zástavbě se zvyšuje životnost ložisek řady X-life. Prodloužit lze i intervaly provádění údržby.
  • A při stejné stavební zástavbě a stejné životnosti mají zase ložiska v kvalitě X-life vyšší únosnost.
  • Při nezměněné životnosti a stejném zatížení dosahují ložiska řady X-life vyšší provozní výkonnosti a umožňují optimalizaci stavební zástavby a redukci hmotnosti.

Podstatně se tak zvyšuje celková hospodárnost aplikace ve smyslu nákladů na životní cyklus zařízení (TCO).


Nejrozsáhlejší výrobní program v prémiovém segmentu

Značka FAG nabízí nejširší výrobní program nejvýkonnějších produktů z prémiového segmentu axiálních naklápěcích soudečkových ložisek. Veškeré další technické detaily týkající se axiálních naklápěcích soudečkových ložisek značky FAG jsou uvedeny v technických údajích výrobků WL43184.

 
Axiální naklápěcí soudečková ložiska FAG v kvalitě X-life
 
 
 
 
Close
 
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat