DALŠÍ INFORMACE
 
Publikace
 

Katalog | 2019-01
Rolling bearings
Ball bearings, Roller bearings, Needle roller bearings, Track rollers, Bearings for screw drives, Insert bearings/housing units, Bearing housings, Accessories

 
KONTAKT
 
Valivá a kluzná ložiska

Axiální cylindrická válečková ložiska / axiální cylindrické válečkové věnce / axiální ložiskové kroužky

Axiální válečková ložiska

Axiální válečková ložiska se skládají z axiálních věnců s válečky, kroužků na skříni a kotoučů ustavených na hřídeli.
Ložiska mají mimořádně nízkou axiální konstrukční výšku, mají vysokou nosnost, jsou velmi tuhá a zachycují axiální síly v jednom směru.

Axiální věnce s válečky

Axiální věnce s válečky se skládají z axiálních klecí s jednou nebo dvěma řadami válečků. Věnce mají mimořádně nízkou axiální konstrukční výšku, mají vysokou nosnost a jsou velmi tuhé. Zachycují axiální síly z jednoho směru a v radiálním směru působí jako plovoucí ložiska. Axiální věnce se kombinují s kroužky ve skříni nebo ustavenými na hřídeli nebo se integrují přímo do napojovací konstrukce. Používají-li se bez axiálních ložiskových kotoučů, musí být valivá dráha v provedení valivé dráhy valivých ložisek.

Kroužky integrované do skříně

Kroužky integrované do skříně jsou třískově vyrobeny, plocha pláště je broušená, zpracování valivé plochy je nejvyšší kvality. Lze je vystředit zvenčí a kombinují se s axiálními věnci v případech, kdy sousedící plochy nelze využít jako valivou dráhu.

Kotouče ustavené na hřídeli

Kotouče ustavené na hřídeli jsou třískově vyrobeny, otvor je broušený, zpracování valivé plochy je nejvyšší kvality. Lze je vystředit zevnitř a kombinují se s axiálními věnci v případech, kdy sousedící plochy nelze využít jako valivou dráhu.

Valivé kroužky

Valivé kroužky jsou použitelné jako kroužky k ustavení do skříně nebo na hřídel. Otvor a plocha pláště jsou soustružené, valivá plocha je broušená.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat