DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Pouzdra ložisek
 
Publikace
 

Technické údaje o produktu | 2010-03
Split plummer block housings SNV
For shaft diameters 20 mm to 160 mm and ¾ inches to 5½ inches

 
KONTAKT
 
Valivá a kluzná ložiska

Tělesa ložisek

Skříně a příslušná ložiska FAG tvoří jednotky uložení, které se osvědčily ve strojích, zařízeních a přístrojích.
Skříně ložisek FAG se vyrábějí převážně z šedé litiny. Skříně z ocelolitiny a sféricky lité díly dodáváme na přání. Protože ložiska se většinou mažou tukem a první náplň vydrží dlouho, většina skříní není vybavena mazacími otvory. Přesto jsou k dispozici nálitky nebo značky, kde lze v případě potřeby vyrobit mazací otvory. Při domazávání je třeba zajistit, aby nadměrný tuk mohl unikat.

Dosedací plochy ložisek ve skříni jsou zpravidla zpracovány tak, aby ložiska bylo možné posouvat a fungovala tedy jako plovoucí ložiska. Pevná uložení lze získat vložením pevných kroužků v případech, kdy jsou uvedeny v tabulkách. Pevné kroužky je třeba objednat samostatně. Skříně bez pevných kroužků se dodávají v provedení s plovoucím ložiskem (L) nebo v provedení s pevným ložiskem (L).

Všechny vnější plochy skříní a částí skříní FAG, které nejsou obrobeny třískově, jsou opatřeny univerzálním nátěrem (barevný odstín RAL 7031 – modrošedá). Nátěr lze přelakovat všemi laky z umělé pryskyřice, polyuretanu, akrylu, epoxidové pryskyřice, chlorovaného kaučuku, nitrolaky a emaily napodobujícími tepaný kov vytvrzovanými kyselinou. Ochranu proti korozi třískově obrobených vnitřních a vnějších ploch lze snadno odstranit.

K utěsnění ložiskové skříně jsou podle podmínek použití k dispozici dotyková těsnění, bezdotyková těsnění a jejich kombinace, viz schematické nákresy.

 
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat