DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Válečková ložiska
 
KONTAKT
 
Válečková ložiska

Válečková ložiska s plným počtem valivých členů s drážkou

Cylindrická válečková ložiska s kruhovými drážkami jsou dvouřadé jednotky bez klecí, které se skládají z vnějších a vnitřních kroužků s osazením, lemem vedených cylindrických válečků a těsnicích kroužků.

Vnější kroužky mají kruhové drážky pro pojistné kroužky. Vnitřní kroužky jsou axiálně dělené, o 1 mm širší než vnější kroužky a jsou přidržovány zatočeným ocelovým páskem.

Pevné ložisko

Válečková ložiska s kruhovými drážkami jsou pevná ložiska. Tato velmi tuhá ložiska zachycují nejen vysoké radiální síly, ale také axiální síly v obou směrech.

Provedení bez klecí přináší maximální možný počet valivých prvků a díky tomu nejvyšší dynamickou i statickou nosnost. Vzhledem ke kinematickým poměrům však tato ložiska nedosahují vysokých počtů otáček, které jsou možné u válečkových ložisek s klecemi.

Ložiska pro lanovnice

Pomocí drážek ve vnějším kroužku lze kroužky ložisek jednoduše axiálně upevnit. Tím jsou ložiska vhodná k uložení lanovnic.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat