DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Válečková ložiska
 
KONTAKT
 
Válečková ložiska

Válečková ložiska bez klece

Válečková ložiska bez klecí mají masivní vnější a vnitřní kroužky a osazením vedené válečky. Díky maximálnímu možnému počtu valivých těles mají tato ložiska v axiálním směru maximální nosnost, jsou velmi tuhá a jsou vhodná zvláště v prostorově úsporných konstrukcích. Vzhledem ke kinematickým poměrům však tato ložiska nedosahují vysokých počtů otáček, které jsou možné u válečkových ložisek s klecemi.

Válečková ložiska bez klece existují jako plovoucí ložiska, opěrná ložiska a pevná ložiska a jsou v jednořadém nebo dvouřadém provedení.

X-life

Různé konstrukční velikosti ložisek existují v provedení X-life. Tato ložiska jsou označena v rozměrových tabulkách.
Ložiska v kvalitě X-life mají nižší drsnost Ra a lepší tvarovou geometrii valivých drah než srovnatelná provedení bez X-life. Díky tomu je u uvedených ložisek při stejných rozměrech dána vyšší nosnost a delší životnost. Při určitých aplikacích mohou být případně využita ložiska menší konstrukce.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat