DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Válečková ložiska
 
KONTAKT
 
Válečková ložiska

Válečková ložiska s klecí

Jednořadé válečkové ložisko s klecí jsou jednotky, které se skládají z vnějších a vnitřních kroužků a válečkových věnců. Vnější kroužky mají oboustranně pevná osazení nebo jsou bez nich, vnitřní kroužky mají jeden nebo dva pevná osazení nebo jsou v provedení bez osazení. Klec brání tomu, aby se válečky při odvalování navzájem dotýkaly.

Válečková ložiska jsou velmi tuhá, s vysokou radiální zatížitelnosti a diky kleci jsou vhodná pro vyšší počty otáček než provedení bez klece. Ložiska s doplňkovým znakem E mají zesílenou sadu válečků a jsou určeny pro nejvyšší nosnost.

Ložiska lze demontovat a tím je jednodušší je demontovat a namontovat. Oba kroužky ložisek mohou obsahovat pevné lícování.

Jednořadá válečková ložiska s klecí existují jako plovoucí ložiska, opěrná ložiska a pevná ložiska.

X-life

Četné konstrukční velikosti ložisek existují v provedení X-life.
Ložiska v kvalitě X-life mají nižší drsnost Ra a lepší tvarovou geometrii valivých drah než srovnatelná provedení bez X-life. Díky tomu je u uvedených ložisek při stejných rozměrech dána vyšší nosnost a delší životnost. Při určitých aplikacích mohou být případně využita ložiska menší konstrukce.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat