DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Pouzdrové volnoběžky
 
Publikace
 

Katalog | 2019-01
Rolling bearings
Ball bearings, Roller bearings, Needle roller bearings, Track rollers, Bearings for screw drives, Insert bearings/housing units, Bearing housings, Accessories

 
KONTAKT
 
Valivá a kluzná ložiska

Pouzdrové volnoběžky

Volnoběžky z pouzder jsou jednosměrné spojky skládající se z tenkostěnných beztřískově formovaných vnějších kroužků a se svěrnými rampami, umělohmotnými klecemi, přítlačnými pružinami a jehlovými válečky. Přenášejí krouticí momenty jedním směrem a jsou prostorově úsporné v radiálním směru. Volnoběžky existují s uložením a bez něj.

Pouzdrové volnoběžky jsou velmi přesné při řazení, protože jednotlivým odpružením jehlových válečků je zaručen stálý kontakt mezi hřídelem, jehlovým válečkem a svěrnou rampou. Díky malým rozměrům a s nimi spojeným nízkým momentem setrvačnosti svěrných prvků umožňují vysoké frekvence řazení. Kromě toho mají jen malý třecí moment volnoběžky.

Pouzdrové volnoběžky lze používat v různých provedeních – například jako krokové spínací zařízení, blokování proti zpětnému chodu, řadicí spojku. Pouzdrová volnoběžka přebírá funkci přesouvání respektive funkci zastavení.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat