DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Plain bearings
Publikace
 

Technické údaje o produktu | 2017-10
Metal/Polymer Composite Plain Bearings
Maintenance-free Low-maintenance Special designs, special materials

 
KONTAKT
 
Kluzná ložiska – bezúdržbová

Metal-polymerová kompozitní kluzná ložiska INA

Metal-polymerová kompozitní kluzná ložiska INA představují ekonomickou alternativu pro mnoho aplikací ve strojírenství a automobilovém průmyslu. Tato ložiska neobsahují olovo a díky tomu jsou šetrná k životnímu prostředí. Různé inovativní směsi umožňují široký výběr materiálů.

 
 
 
(1) záběhová vrstva, (2) kluzná vrstva, (3) ocelový plech, (4) cínová vrstva, zajišťující povrchovou ochranu
 
 

Bezúdržbový materiál E40

E40 je nový kluzný materiál skupiny Schaeffler Group, používaný k výrobě bezúdržbových metal-polymerových kompozitních ložisek. Mazání tak není potřeba po dobu celé provozní životnosti. Základ kluzné vrstvy tvoří polytetrafluoretylén (PTFE), v němž jsou chemicky vázané přídavné látky. Třívrstvý materiál sestává z ocelového nosného plechu, kluzné vrstvy a vrstvy pro záběh (viz obrázek).

Na ocelovém plechu je naspékaná vrstva pórovitého cínového bronzu, jehož póry jsou zaplněné suchým mazivem, které tvoří záběhovou vrstvu.

Technické výhody:

  • možnost dynamického plošného zatížení až 140 N/mm2
  • možnost hydrodynamického nasazení
  • vysoká odolnost proti vlhkosti, možnost použití i ve vodě
  • malý zástavbový prostor
  • kluzná rychlost až 2,5 m/s
 
 
 
(1) mřížka, (2) kluzná vrstva
 
 

Speciální materiály – bezúdržbová fóliová ložiska E60

Na přání dodává skupina Schaeffler fóliová ložiska s materiálem E60: Tento materiál je založený na mřížkové struktuře, v níž je zaválcovaná a naspékaná kluzná vrstva PTFE a přídavných látek. Mřížka slouží zároveň jako nosič i kluzná vrstva.

Kluzná vrstva s obsahem PTFE se nachází na obou stranách, takže kluzný pohyb může u pouzder probíhat na vnitřní i vnější straně. Další výhodou tohoto materiálu je jeho snadná tvarovatelnost. Fóliová ložiska se typicky používají u kování, nářadí a také závěsů.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat