DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Spherical plain bearingsPlain bushes
KONTAKT
 
Kluzná ložiska – bezúdržbová

Kloubová ložiska, kloubové hlavy a kluzná pouzdra INA s materiálem ELGOGLIDE

Řada INA představuje rozsáhlý katalogový sortiment bezúdržbových kloubových ložisek, odpovídajících normě DIN ISO 12240. Díky použití různých kluzných vrstev vám můžeme nabídnout ložisko optimalizované na příslušné provozní podmínky pro téměř každou aplikaci.

Kloubová ložiska s materiálem ELGOGLIDE®:
Pod označením ELGOGLIDE® nabízíme výkonné bezúdržbové kluzné materiály na bázi tkaniny PTFE. Hodí se pro plošné dynamické zatížení od 1 do 300 N/mm2 a doporučují se hlavně pro aplikace s požadavkem na minimální tření.

Kloubová ložiska s dalšími kluznými povlaky PTFE:

Kompozitní materiál PTFE pro malá radiální kloubová ložiska s průměrem otvoru už od 6 mm a plošný tlak až 100 N/mm2.

Fólie PTFE pro malá kloubová ložiska rozměrové řady K.

 

Radiální kloubová ložiska

Radiální kloubová ložiska se skládají z vnitřního a vnějšího kroužku s bezúdržbovou kluznou vrstvou z materiálu ELGOGLIDE®, kompozitního materiálu PTFE nebo fólie PTFE. Jsou vhodná pro proměnlivá dynamická zatížení. Velká kloubová ložiska od d = 320 mm patří do prémiové třídy X-life.

 
 

Kloubová ložiska s kosoúhlým stykem

Kloubová ložiska s kosoúhlým stykem se skládají z vnitřních a vnějších kroužků s materiálem ELGOGLIDE®. Kromě radiálních sil přenášejí i vyšší axiální síly.

 
 

Axiální kloubová ložiska

Axiální kloubová ložiska sestávají z otočného hřídelového kroužku a tělesového kroužku s materiálem ELGOGLIDE®. Velká kloubová ložiska od d = 220 mm patří do prémiové třídy X-life.

 
 

Válcová kluzná pouzdra

Válcová kluzná pouzdra sestávají z ocelového opěrného tělesa s materiálem ELGOGLIDE®. Kromě kývavých pohybů mohou vykonávat i axiální pohyby a přenášet vyšší síly než běžná kluzná ložiska.

 
 

Bezúdržbové kloubové hlavy

Bezúdržbové kloubové hlavy sestávají z hlavy tyče a bezúdržbového kloubového ložiska. Kloubové hlavy zachycují radiální síly ve směru tahu nebo tlaku a jsou vhodné pro pomalé pohyby při malých až středních úhlech výkyvu, pro jednostranné zatěžování a omezeně pro střídavé zatěžování (v provedení GE..-UK-2RS i pro střídavé zatěžování).

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat