DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Rod ends
KONTAKT
 
Kluzná ložiska – s nutnou údržbou

Metal-polymerová kompozitní kluzná ložiska INA

Metal-polymerová kompozitní kluzná ložiska INA představují ekonomickou alternativu pro mnoho aplikací ve strojírenství a automobilovém průmyslu. Tato ložiska neobsahují olovo a díky tomu jsou šetrná k životnímu prostředí. Různé inovativní směsi umožňují široký výběr materiálů, které jsou zcela bezúdržbové nebo vyžadují jen nenáročnou údržbu.

 
Kluzný materiál E50 s nenáročnou údržbou

(1) kluzná vrstva

(2) mezivrstva

(3) ocelový plech

(4) cínová vrstva, zajišťující povrchovou ochranu

(5) mazací kapsa

 

Kluzný materiál E50 s nenáročnou údržbou

U ložisek s kluznou vrstvou E50 je při uvedení do provozu potřebné počáteční namazání. Tato kluzná vrstva sestává hlavně z polyoxymetylénu (POM) a vysokomolekulárního termoplastu, který se vyznačuje nízkým třením a chemickou i tepelnou stabilitou.

 
 
 
 
 

I zde se přimíchávají inertní přídavné látky. Třívrstvý materiál sestává z ocelového nosného plechu, mezivrstvy a kluzné vrstvy. Na ocelovém plechu je naspékaná vrstva pórovitého cínového bronzu, jehož póry vyplňuje kluzná vrstva.

 

Technické výhody:

  • možnost plošných tlaků až 140 N/mm2
  • malý zástavbový prostor
  • kluzná rychlost až 2,5 m/s
 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat