DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Spherical plain bearings
KONTAKT
 
Kluzná ložiska – s nutnou údržbou

Kloubová ložiska a kloubové hlavy INA

Prostřednictvím produktů INA stanovujeme celosvětově standardy v oblasti kloubových ložisek – a to i u řad s nutnou údržbou.
Skupina Schaeffler Group v tomto segmentu nabízí kompletní sortiment rozmanitých konstrukčních provedení ložisek. Trvale vysokou kvalitu produktů zajišťují nejmodernější výrobní technologie a systém sledování jakosti integrovaný do výrobního procesu.

 

Radiální kloubová ložiska

Radiální kloubová ložiska se skládají z vnitřního a vnějšího kroužku s kluznými kombinacemi ocel/ocel nebo ocel/bronz a mazání se provádí přes vnější a vnitřní kroužek. Ložiska jsou vhodná zejména při střídavém zatěžování rázy a připouštějí malé axiální zatěžování v obou směrech.

 
 

Kloubová ložiska s kosoúhlým stykem

Kloubová ložiska s kosoúhlým stykem se skládají z vnitřních a vnějších kroužků s kluznými páry ocel/ocel. Přenášejí pohyby a síly bez momentového zatěžování konstrukce a brání tak vzniku napětí konstrukčních prvků v ohybu.

 
 

Axiální kloubová ložiska

Axiální kloubová ložiska sestávají z otočného kroužku a kroužku skříně s kluznými páry ocel/ocel; zachycují axiální síly a přenášejí opěrné síly s nízkým momentem na napojenou konstrukci.

 
 

Kloubové hlavy

Tyto kloubové hlavy sestávají z hlavy tyče a kloubového ložiska vyžadujícího údržbu. Kloubové hlavy zachycují radiální síly ve směru tahu nebo tlaku, přenášejí pohyby a síly, aniž by zatěžovaly konstrukci momentem, a jsou vhodné pro střídavé radiální zatěžování a omezeně jsou vhodné také při jednostranném zatěžování.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat