DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Napínací kladky řetězu / napínací kladky řemenu
 
Publikace
 

Katalog | 2019-01
Rolling bearings
Ball bearings, Roller bearings, Needle roller bearings, Track rollers, Bearings for screw drives, Insert bearings/housing units, Bearing housings, Accessories

 
KONTAKT
 
Upínací ložiska / tělesa / napínací kladky řetězu / napínací kladky řemenu

Napínací kladky řetězu / napínací kladky řemenu

Řetězová napínací kola

Řetězová napínací kola INA jsou vodicí řetězová kola a vodicí jednotky pro pouzdrové řetězy a válečkové řetězy. Vyrovnávají prodloužení řetězu způsobené provozem a zlepšují klidný chod systému při vysokém zatížení a rychlostech.

Konstrukční jednotky připravené k montáži se skládají z řetězových kol a radiálních kuličkových ložisek. Řetězová kola jsou vyrobena z oceli vysoké pevnosti, slinutého železa nebo umělých hmot (polyamid). Řetězová kola z umělé hmoty mají mimořádně klidný chod a jsou velmi tichá. Vnitřní kroužek radiálního kuličkového ložiska je oboustranně prodloužený, a proto nejsou třeba další distanční podložky.

Při konstrukční řadě KSR..BO se vnitřní kroužek upevňuje upínacím kroužkem na hřídel. Otvor v ložisku této konstrukční řady má kladnou toleranci. Díky tomu lze při středním zatížení a středních rychlostech používat nezpracované hřídele až do tolerance ISO h9.

Napínací kladky řemenů

Napínací kladky řemenů jsou napínací systémy řemenových pohonů a vodicích jednotek.

  • Zvyšují úhel obtočení řemenových převodů a přenášejí tak vyšší výkony nebo umožňují používat díly menších rozměrů.
  • Vyrovnávají provozem způsobená prodloužení řemenů.
  • Dovolují používat menší vzdálenosti os.
  • Snižují opotřebení řemenového pohonu.

Konstrukční jednotky připravené k montáži se skládají hluboko tažených, profilovaných a navzájem snýtovaných ocelových kotoučů a radiálních kuličkových ložisek. Větší průměry kotoučů jsou navíc svařované. Během fáze náběhu profilu kotouče se předchází poškození řemenu. Díky provedení z plechu jsou další otáčející se hmoty a vznikající nerovnováhy jen malé.

Konstrukce A je vhodná pro klínové řemeny, konstrukce B pro ploché, klínové a kulaté řemeny, konstrukce D pro kulaté řemeny a pro ocelová a konopná lana.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat