DALŠÍ INFORMACE

Systém výběru produktu a konzultační systém - medias®

Napínací ložiska
 
 

Katalog | 2019-01
Rolling bearings
Ball bearings, Roller bearings, Needle roller bearings, Track rollers, Bearings for screw drives, Insert bearings/housing units, Bearing housings, Accessories

 
KONTAKT
 
Upínací ložiska / tělesa / napínací kladky řetězu / napínací kladky řemenu

Upínací ložiska

Upínací ložiska jsou jednořadé konstrukční jednotky připravené k přímé montáži; skládají se z masivního vnějšího kroužku, jednostranně nebo oboustranně rozšířeného vnitřního kroužku, klecí z umělé hmoty nebo ocelového plechu a těsnění P, R, L nebo T. Ložiska s oboustranně rozšířeným vnitřním kroužkem mají menší naklopení vnitřního kroužku, a proto běží klidněji.

Plocha pláště vnějšího kroužku je sférická nebo cylindrická. Ve spojení se skříní INA vyladěnou na konstrukční provedení kompenzují ložiska se sférickou plochou pláště chyby lícování hřídele; viz kompenzace chyb lícování.

Jejich upevnění na hřídeli se provádí excentrickým upínacím kroužkem, s kolíky se závitem ve vnitřním kroužku, upínacím pouzdrem, unášecí drážkou nebo lícováním. Upínací ložiska mají zvláště snadnou montáž, jsou vhodná na tažené hřídele kvality h6 až h9 a až na několik výjimek je lze dodatečně promazávat.

Některé konstrukční řady s excentrickým upínacím kroužkem a s kolíky se závitem ve vnitřním kroužku jsou k dostání také s rozměry otvoru v palcích.

 

Společnost Schaeffler využívá cookies k optimalizaci webové stránky a k zajištění jejího optimálního využití. Při dalším používání této webové stránky souhlasíte s aplikací cookies. Více informací

Akceptovat